Informace o nás

    Rodinná firma Bendi s.r.o. působí na českém trhu od roku 2005. Je nástupcem firmy Benedikt-sdružení (zal. 1992), jejíž náplň obchodní činnosti postupně převzala. Na těchto stránkách najdete veškeré informace o naší velkoobchodní činnosti, která se týká dovozu a distribuce drogerie, kartáčnického zboží a cukrovinek.

    Firmu BENEDIKT založil 9.3.1992 Ing. František Benedikt. Zpočátku sídlila v Praze Radlicích v malém skládku o velikosti 80 m2. Věnovala se hlavně dovozu a distribuci zubních kartáčků Purodent a kartáčnického zboží německé firmy Bürstenmann. S postupem času, jak se firma rozšiřovala a zvětšovala svůj obrat, se k firmě přidala manželka a při studiu začala vypomáhat i dcera. V roce 1994 firma získala na prodej zubních kartáčků Purodent výhradní zastoupení pro ČR a přestěhovala se do větších prostor (cca 300 m2) do skladového areálu na Prahu 5 – Zličín. O rok později se k firmě dcera přidala na plný pracovní úvazek a vzniklo sdružení tří fyzických osob. Během následujících let se firma dále rozvíjela, především co se týče sortimentu. Svým zbožím postupně začala zásobovat celou republiku, nabrala zaměstnance, došlo k rozšíření vozového parku a zapojení výpočetní techniky. V roce 1999 přistoupil poslední člen rodiny – syn a došlo k dalšímu stěhování, i když jen v rámci areálu. Samostatná hala o velikosti 462 m2 s možností příjezdu pro kamiony a velká dodávková auta zajišťovala potřebné zázemí s prostornou kanceláří a vzorkovnou.

    Zároveň, dle požadavků zákazníků, jsme zboží firmy Bürstenmann doplňovali dalšími, především českými výrobky. Postupně s rozvojem obchodních řetězců ztrácela část českého zboží konkurenceschopnost a my jsme toto zboží začali nahrazovat kvalitním a finančně zajímavým zbožím z dovozu.

    Koncem roku 2004 měla rodinná firma BENEDIKT sdružení, kromě 4 členů rodiny, dalších 7 zaměstnanců (účetní, fakturantka, 2 skladníci, 2 řidiči, 1 obchodní zástupce). Dále pro nás pracovali 3 externí spolupracovníci jako obchodní zástupci.

    V polovině roku 2009 došlo k dalšímu stěhování, hlavním důvodem byla potřeba většího skladovacího prostoru. Novým "domovem" se stala obec Zákolany (okr. Kladno), kde jsme měli ve velkém skladovém areálu k dispozici prostornou třípatrovou halu o ploše přes 1000 m2.  

    V Zákolanech jsme bohužel dlouho nezůstali, 14.11.2012 došlo v areálu k devastujícímu požáru, který postihl i naši firmu. Byli jsem nuceni se přesunou do skaldového areálu v Libušíně, kde jsme sídlili přibližně 2 roky. V polovině roku 2014 proběhlo poslední stěhování, do nově zrekonstruovaného skladu v zemědělském areálu v Kamenném Mostě.   

DROGERIE A KARTÁČNICKÉ ZBOŽÍ:

Naší hlavní činností je import drogistického a kartáčnického zboží, především z Německa, Španělska a Polska.

Máme výhradní zastoupení pro ČR těchto firem:

Bürstenmann, Německo –zubní kartáčky Purodent a kartáčnické zboží
Domal, Německo – čistící a úklidové prostředky špičkové kvality
Gold Drop, Polsko – cenově zajímavé a přitom velmi kvalitní čistící a úklidové prostředky

Dovážíme výrobky firem:

Progres Cosmetics, Polsko – odlakovače, balsámy na rty, krémy na ruce
Oro, Španělsko - přípravky na hubení hmyzu, čistící a úklidové prostředky
Romar, Španělsko - péče o tělo (laky, tužidla, šampony, gely apod.), čistící a úklidové prostředky
Mopatex, Španělsko - mopy, vědra, úklidové soupravy
 

Provozujeme konsignační sklady firem:

Kartáčovny Červená Voda - kartáčnické zboží a úklidové pomůcky
Tomko - plechové lopatky
 

Dále prodáváme:

toaletní papír a papírové ručníky
hadry a prachovky
kartáčky na ruce
přípravky na osvěžení toalet
sodu na praní a namáčení
přírodní masti
hřebeny

KRMNÉ SMĚSI PRO HOSPODÁŘSKÁ ZVÍŘATA:

V roce 2012 jsme začali prodávat krmiva pro hospodářská zvířata. V nabídce máme směsi pro drůbež, králíky a další druhy zvířat. 

CUKROVINKY:

V roce 2006 jsme náš sortiment rozšířili o cukrovinky - dovážíme výrobky z Polska a Bulharska. 

Pro obchodní partnery z řad organizací, institucí, velkoobchodů a maloobchodů poskytujeme zajímavé slevy. Kontaktujte nás, prosím.

Kompletní sortiment najdete v našem e-shopu na adrese: 
https://www.uklidim-nakrmim.cz

Naše společnost se neustále rozrůstá, v současné době již zásobujeme firmy a distributory po celé České republice.